zenia, przez które zamykamy się w sobie. Terapia grupowa może być tu znakomitym wyjściem z sytuacji. Badania pokazują, że w niektórych przypadkach nerwice czy fobie można wyleczyć za pomocą terapii równie skutecznie, co przy użyciu leków. Dobrze dobrana psychoterapia sprawi, że fobie z czasem odejdą w niepamięć, a my zaczniemy znowu cieszyć się życiem.
Każdy z nas ma od czasu do czasu swoje własne problemy. Czasami są to problemy natury zawodowej, innym razem związane są z naszą rodziną, partnerem lub przyjaciółmi, z którymi utrzymujemy kontakt.
Niestety coraz częściej problemy te mają również podłoże psychiczne. Nie dziwi więc, że coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na cotygodniowe wizyty u psychologa lub terapeuty.
Rozwiązania i porady takie jak psychoterapia czy też terapia grupowa stają się coraz częściej jedynym wyjściem dla osób, które muszą zmagać się z depresją.
W chwili pierwszego spotkania rusza tzw
Czym różnią się terapia grupowa i indywidualna?
Ta pierwsza skupia się na relacjach pomiędzy uczestnikami grupy. W chwili pierwszego spotkania rusza tzw. proces grupy. Ma on swoją dynamikę i zależny jest od tego, z czym przychodzą poszczególne osoby oraz jakie emocje odzywają się w nich przy kontakcie z drugim człowiekiem. Psychoterapia indywidualna sprawia, że najważniejsza staje się relacja pomiędzy klientem a terapeutą. Dzięki temu klient może przyjrzeć się swoim schematom reagowania, uzdrowić traumy i ponownie zaufać.
Terapia grupowa jest wyjątkowo skuteczna ponieważ
Psychoterapia jest metodą leczenia zaburzeń psychicznych. Terapia grupowa jest wyjątkowo skuteczna, ponieważ umożliwia nawiązanie kontaktów z innymi osobami, które mają podobne problemy. Nigdy nie można bagatelizować problemów psychicznych, ponieważ mogą doprowadzić nawet do śmierci. Prawidłowo przeprowadzona psychoterapia pozwala pacjentowi zajrzeć wgłąb siebie i zrozumieć w czym leży problem. Oczywiście efekty dają tylko regularne spotkania, które często łączy się z właściwą terapią farmakologiczną.