
gu na sercu chorego pacjenta. W rozwoju medycyny sercowo-naczyniowej ważnym badaniem jest podstawowe badanie ekg, które można wykonać nawet w zwykłej przychodni. Jest ono bardzo ważne, gdyż pozwala zauważyć ewentualne nieprawidłowości w pracy serca. Wówczas lekarz rodzinny skieruje pacjenta do kardiologa lub bezpośrednio do szpitala.
Kołatanie serca- co zrobić?
Od czasu do czasu każdemu zdarza się mieć kołatania serca. Co jednak gdy pojawiają się one często?
Czas wybrać się do lekarza
Kołatanie serca może być wynikiem przemęczenia, stresu oraz być skutkiem palenia papierosów. Może być też pierwszym objawem poważnej choroby. Współczesna medycyna pozwala na bardzo wczesne wykrywanie poważnych chorób. Dlatego warto udać się a konsultację do lekarza. Kardiolog zbierze dokładny wywiad. Może zlecić również dodatkowe badania np. EKG lub echo serca. Na ich podstawie postawi diagnozę oraz wprowadzi odpowiednie leczenie.
Jak się jakieś pojawią to następuje
Kiedy czujesz się źle, nie obawiaj się, tylko stanowczo idź do lekarza. Medycyna dziś jest na dobrym poziomie i bez większego problemu uda ci się z pewnością pozbyć dręczącego cię problemu. W przypadku bólów w klatce zarówno kardiolog, jak i internista zlecają ekg. Jest to podstawowe badanie, które pokazuje pracę serca i czy nie ma jakichś zaburzeń. Jak się jakieś pojawią, to następuje dalsza diagnostyka. Dalsze leczenie nie będzie już trudne, ponieważ znając przyczynę, wdraża się odpowiednie leki lub zabiegi.